Studium, rekvalifikační kurzy, školení a semináře
ziskavani analyza a prezentace dat v ms exce l

Studium-Kurzy.czŠKOLENÍ: Získávání, analýza a prezentace dat v MS Excel # 1. VOX a.s.

Naučíte se pracovat s Excelem jako s nástrojem, do kterého můžete jednoduše připojit zdroj databázových dat bez nutnosti všechna data z databáze opakovaně importovat. Ušetříte svůj čas a hlavně své nervy, které často pracují v momentě, kdy čekáte, než se vám spousta dat do Excelu naimportuje. Zjistíte, jak vytvořit dynamické dotazy, přes které budete v reálném čase upravovat požadavky na databázová data tak, abyste vždy viděli a pracovali pouze s tím, s čím doopravdy pracovat chcete. Dozvíte se, v čem spočívá kouzlo jedné z nově využívaných oblastí Excelu – nástroje Power Query. Následně budete umět získaná data efektivně analyzovat prostřednictvím kontingenčních tabulek, které budou jako zdroj dat považovat dynamicky se měnící zdrojová data. V poslední části se seminář bude věnovat grafům, kde si předvedeme tvorbu zajímavých grafů a jejich kombinací s využitím funkcí v Excelu. * • Získávání dat - zdroje dat a přístup k nim - importy dat z textových souborů (*.txt, *.csv a další typy souborů využívajících oddělovače dat, - průvodce dotazem do databáze (Access aj.), - načítání dat z tabulek z webových stránek, - využití nástroje MS Query pro propojování tabulek (tvorba relací), - parametrické dotazy, - využití nástroje Power Query pro získávání dat a jejich pročištění k následné analýze, - spojování tabulek z více souborů. • Analýza dat: - filtry (automatické i rozšířené), - nástroj Text do sloupců, - odstraňování duplicitních záznamů, - dynamické tabulky, - kontingenční tabulky, - používání tabulkových funkcí (především logické a vyhledávací funkce) • Prezentace dat: - seskupení a filtrování dat v KT pro jednodušší pochopení výsledku, - podmíněné formátování v tabulkách, - grafy (tvorba grafů, jejich úprava, dynamické grafy, diagramy). Praktické příklady, cvičení, konzultace.
• Získávání dat - zdroje dat a přístup k nim - importy dat z textových souborů (*.txt, *.csv a další typy souborů využívajících oddělovače dat, - průvodce dotazem do databáze (Access aj.), - načítání dat z tabulek z webových stránek, - využití nástroje MS Query pro propojování tabulek (tvorba relací), - parametrické dotazy, - využití nástroje Power Query pro získávání dat a jejich pročištění k následné analýze, - spojování tabulek z více souborů.• Analýza dat: - filtry (automatické i rozšířené), - nástroj Text do sloupců, - odstraňování duplicitních záznamů, - dynamické tabulky, - kontingenční tabulky, - používání tabulkových funkcí (především logické a vyhledávací funkce)• Prezentace dat: - seskupení a filtrování dat v KT pro jednodušší pochopení výsledku, - podmíněné formátování v tabulkách, - grafy (tvorba grafů, jejich úprava, dynamické grafy, diagramy).Praktické příklady, cvičení, konzultace.

Obsah kurzu - školení     • Získávání dat - zdroje dat a přístup k nim - importy dat z textových souborů (*.txt, *.csv a další typy souborů využívajících oddělovače dat, - průvodce dotazem do databáze (Access aj.), - načítání dat z tabulek z webových stránek, - využití nástroje MS Query pro propojování tabulek (tvorba relací), - parametrické dotazy, - využití nástroje Power Query pro získávání dat a jejich pročištění k následné analýze, - spojování tabulek z více souborů.• Analýza dat: - filtry (automatické i rozšířené), - nástroj Text do sloupců, - odstraňování duplicitních záznamů, - dynamické tabulky, - kontingenční tabulky, - používání tabulkových funkcí (především logické a vyhledávací funkce)• Prezentace dat: - seskupení a filtrování dat v KT pro jednodušší pochopení výsledku, - podmíněné formátování v tabulkách, - grafy (tvorba grafů, jejich úprava, dynamické grafy, diagramy).Praktické příklady, cvičení, konzultace.

Cíl školení - poznámka ke kurzu     Naučíte se pracovat s Excelem jako s nástrojem, do kterého můžete jednoduše připojit zdroj databázových dat bez nutnosti všechna data z databáze opakovaně importovat. Ušetříte svůj čas a hlavně své nervy, které často pracují v momentě, kdy čekáte, než se vám spousta dat do Excelu naimportuje. Zjistíte, jak vytvořit dynamické dotazy, přes které budete v reálném čase ...


Podrobnosti o kurzu & přihláška na kurz
  • Seminář je určen všem, kteří doposud tápou v efektivním využívání externích zdrojů dat pro svoji práci a rádi by zdokonalili své znalosti v rámci analýzy dat pomocí kontingenčních tabulek a grafů.
  • Ing. Jaroslav Nedoma lektor kancelářských aplikací MS Office
  • Předpokladem aktivní účasti je základní znalost práce v prostředí MS Windows a notebook, který si, prosím, přineste s sebou. Seminář je určen pro uživatele Office 365, MS Office 2016 a všech novějších verzí. V případě, že si účastník přinese notebook s nainstalovanou verzí MS Office 2013 či 2010 (avšak Professional Plus s programem Software Assurance), musí si doinstalovat doplněk Power Query, který je k dispozici zdarma na stránkách Microsoftu. Instalace doplňku není složitá, v případě potřeby pomůže lektor s instalací doplňku na místě. Po instalaci doplňku získáte v Excelu na pásu karet kartu Power Query. Ve verzích 2016 a novějších není třeba instalaci provádět (doplněk je integrovaný na kartě Data ve skupině nástrojů Načíst a transformovat). Seminář je možné absolvovat i ve starších verzích Office či bez doinstalovaného doplňku, ale nebude možné aktivně pracovat s lektorem na cca 10% příkladů z výuky. Samozřejmostí je občerstvení, podkladové materiály a osvědčení o absolvování pro každého účastníka.
  • Po objednání obdržíte na Vámi uvedený e-mail zálohovou fakturu s organizačními pokyny. Částku je možno uhradit hotově v místě konání nebo bankovním převodem. Počítačové kurzy je možné platit pouze bezhotovostně. Bezplatné storno semináře přijímáme nejpozději 5 pracovních dnů před jeho zahájením. Po tomto termínu a v případě, že se účastník bez písemné omluvy na seminář vůbec nedostaví, je povinen uhradit plnou cenu semináře.
Termíny školení -- NA VYBRANÉ ŠKOLENÍ SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT --

SEARCHŠkolení: Získávání analýza


Červen 2020 # Naučíte se pracovat s Excelem jako s nástrojem, do kterého můžete jednoduše připojit zdroj databázových dat bez nutnosti všechna data z databáze opakovaně importovat. Ušetříte svůj čas a hlavně své nervy, které často pracují v momentě, kdy čekáte, než se vám spousta dat do Excelu naimportuje. Zjistíte, jak vytvořit dynamické dotazy, ...   Kurz od firmy: 1. VOX a.s.
Listopad 2020 # Naučíte se pracovat s Excelem jako s nástrojem, do kterého můžete jednoduše připojit zdroj databázových dat bez nutnosti všechna data z databáze opakovaně importovat. Ušetříte svůj čas a hlavně své nervy, které často pracují v momentě, kdy čekáte, než se vám spousta dat do Excelu naimportuje. Zjistíte, jak vytvořit dynamické dotazy, ...   Kurz od firmy: 1. VOX a.s.


Získávání, analýza a prezentace dat v MS Excel

Strana: | >> 1 << | Celkem: 2 seminářů, kurzů a/nebo školeníNebo hledat pouze kurz: | Získávání | analýza | prezentacehttps://studium-kurzy.cz/skoleni_85668_ziskavani--analyza-a-prezentace-dat-v-ms-excel.html


OBEC.net, sro
CZ, Brno, Potocni 8

info(at)obec.net
tel: 775 193 488
  HANNDE.com HandMade - Prodej rukodělných výrobků
PraceJobs.com Volné pracovní místa


[?]

[?]
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více zde