Studium, rekvalifikační kurzy, školení a semináře
linux - sprava sitovych sluzeb

Studium-Kurzy.czŠKOLENÍ: Linux - správa síťových služeb # ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills

Účastníci se na kurzu seznámí detailněji s síťovými službami a jejich konfigurací na systmu Linux. Kurz je určen zejména absolventům školení základů administrace, kteří chtějí prohloubit své znalosti o síťové konfiguraci Linuxu. * Účastníci se na kurzu seznámí detailněji s síťovými službami a jejich konfigurací na systmu Linux. Kurz je určen zejména absolventům školení základů administrace, kteří chtějí prohloubit své znalosti o síťové konfiguraci Linuxu. Konfigurace síťových služeb   Konfigurace síťových služeb   Diagnostika síťového provozu   Použití snifferu   Linux jako router   Firewall iptables   NAT v Linuxu   Konfigurace DHCP a DNS brány   Konfigurace kompletního řešení brány pro přístup do internetu z vnitřní sítě s vlastním DNS a DHCP serverem   IPv6 v Linuxu   Konfigurace FTP serveru   Základní konfigurace webového serveru Apache   Základní znalost administrace systému Linux.
Konfigurace síťových služeb Pomocí distribučních utilit Pomocí utility ip Ruční konfigurace v režimu rescue Použití DHCP klienta Diagnostika síťového provozu Diagnostika síťového připojení Nástroje na monitorování sítě Použití snifferu Koncept zapouzdření síťového provozu, principy protokolů TCP,UDP, IP, význam ethenernetové hlavičky, protokol ARP Tcpdump Wireshark Interpretace výsledků Linux jako router Konfigurace Linuxu pro routování mezi dvěma sítěmi Firewall iptables Základní konfigurace firewallu Principy IPTables Vytvoření ukázkové běžné konfigurace firewallu serveru NAT v Linuxu Význam NAT Konfigurace NAT pomocí IPTables Konfigurace DHCP a DNS brány Význam DHCP serveru Význam lokálního DNS serveru Konfigurace kompletního řešení brány pro přístup do internetu z vnitřní sítě s vlastním DNS a DHCP serverem IPv6 v Linuxu Základní pojmy IPv6 Konfigurace IPv6 v Linuxu Link local adresy Konfigurace FTP serveru Základní konfigurace webového serveru Apache Základní instalace Použití volitelných modulů Zprovoznění PHP Sdílení souborů pro Windows pomocí serveru SAMBA Základní pojmy Instalace SAMBA Konfigurace sdílení Přístup k Windows sdílení z Linuxu Přístup z Windows k sdíleným diskům SAMBA Předpokládané znalosti: Základní znalost administrace systému Linux.

Obsah kurzu - školení     Účastníci se na kurzu seznámí detailněji s síťovými službami a jejich konfigurací na systmu Linux. Kurz je určen zejména absolventům školení základů administrace, kteří chtějí prohloubit své znalosti o síťové konfiguraci Linuxu.Konfigurace síťových služebKonfigurace síťových služebDiagnostika síťového provozuPoužití snifferuLinux jako routerFirewall iptablesNAT v LinuxuKonfigurace DHCP a DNS brányKonfigurace kompletního řešení brány pro přístup do internetu z vnitřní sítě s vlastním DNS a DHCP serveremIPv6 v LinuxuKonfigurace FTP serveruZákladní konfigurace webového serveru ApacheZákladní znalost administrace systému Linux.

Cíl školení - poznámka ke kurzu     Účastníci se na kurzu seznámí detailněji s síťovými službami a jejich konfigurací na systmu Linux. Kurz je určen zejména absolventům školení základů administrace, kteří chtějí prohloubit své znalosti o síťové konfiguraci Linuxu.
Podrobnosti o kurzu & přihláška na kurz
  • Organizační informace pro účastníky školení Školení standardně probíhají v učebnách Školicího centra ICT Pro v Brně, na ulici Sochorova 38, Brno-Žabovřesky, případně u zákaznických školení po vzájemné domluvě pořádáme běžně kurzy i ve školicích prostorách zákazníka a pro naše mimobrněnské zákazníky pořádáme skupinové kurzy i v učebnách našich partnerských výukových středisek [např. v Praze]. Zákazník je zařazen do kurzu na základě vyplněné přihlášky zaslané prostřednictvím on-line přihlášky nebo emailem, či klasickou pozemní poštou. Po přihlášení zasíláme všem potvrzení o přijetí do kurzu , zpravidla 1-2 týdny před zahájením kurzu . Při plném obsazení kurzu , případně při nedostatku zájemců o daný termín vám bude nabídnut nejbližší možný náhradní termín. U vícedenních školení vám v případě potřeby a zájmu zajistíme rezervaci ubytování pokud možno v jednom z přilehlých ubytovacích zařízení. Uveďte prosím tyto požadavky včetně vašich dalších preferencí [termín, místo a počet dní ubytování, cenový limit, způsob platby apod.] ve vaší přihlášce na školení. Na školeních má každý účastník k dispozici počítač s potřebným softwarem a připojením na vysokorychlostní Internet. Výuka v oblasti ICT má zpravidla charakter „hands on“, což znamená, že teoretický výklad je doprovázen přímo praktickými ukázkami a aktivní prací posluchačů na PC. Ceny kurzů zpravidla zahrnují: služby kvalifikovaného školitele přípravu školení, přizpůsobení obsahu požadavkům klienta knižní publikaci k danému tématu [pokud je v ceně kurzu ], případně studentský manuál v tištěné nebo el. podobě zajištění dokumentace ke školení vydání certifikátu o absolvování kurzu zabezpečení výstupů a zpětné vazby pro zadavatele [na vyžádání] psací potřeby [poznámkový blok a tužka] oběd v blízké restauraci - pokud je v ceně kurzu občerstvení o přestávkách [káva, čaj, sušenky, minerálky apod.] využívání našich vzdělávacích prostor, strojový čas počítačů atd.
Termíny školení -- NA VYBRANÉ ŠKOLENÍ SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT --

SEARCHKurzy: Linux


Listopad 2019 # Každý vývojář aplikací běžících v linuxovém prostředí někdy potřebuje dohlédnout až na úroveň samotného operačního systému. Dvoudenní workshop je zaměřen právě na takové úkony, které vývojáři pomohou s orientací a diagnostikou problémů v operačním systému Linux. Účastníci získají praktické informace ohledně práce se systémem, ladění procesů, ...   Kurz od firmy: DataScript s.r.o.
Listopad 2019 # SELinux se stal integrální součástí linuxového jádra již před delší dobou, avšak vztah systémových administrátorů k možnostem jeho využití zůstává rezervovaný. Nad druhé straně se mnohdy hledá řešení bezpečnostních problémů a požadavků složitějšími cestami, zatímco elegantní a snadná řešení na úrovni jádra a jeho SELinuxového rozšíření ...   Kurz od firmy: DataScript s.r.o.
Listopad 2019 # Cílem kurzu je uvést do prostředí operačního systému Linux zejména posluchače, kteří dosud nemají s Linuxem zkušenost, avšak používají již jiné typy operačních  systémů. Tento základní kurz vytváří pevné elementární základy pro rozvíjení ve vyšších a navazujících kurzech. Cílová skupina uživatelé, kteří se chtějí seznámit s Linuxem ať pro ...   Kurz od firmy: DataScript s.r.o.


Říjen 2019 # Jak elegantně vyřešit správu identit napříč různými platformami (Linux, Windows, UNIX, …)? FreeIPA nabízí robustní řešení pro řízení všech uživatelských účtů, skupin, rolí a oprávnění včetně SSH klíčů a SUDO pravidel. Díky integraci s Microsoft Active Directory lze získat unikátní propojení světů Microsoft a UNIX - ...   Kurz od firmy: DataScript s.r.o.
Říjen 2019 # Kurz rozvíjí, prohlubuje a doplňuje elementární znalosti a dovednosti v práci s OS Linux, které jsou zároveň vstupním předpokladem. Kurz buduje systematicky dovednosti nutné pro střední a vyšší úrovně administrace OS Linux. Cílová skupina systémoví administrátoři s orientací na Linux administrátoři nelinuxových operačních ...   Kurz od firmy: DataScript s.r.o.
Listopad 2019 # In this course, students learn how to install, configure, and maintain IBM WebSphere Application Server V8 base and Network Deployment (ND), and to deploy enterprise Java applications in a single machine or clustered configuration. In addition, students learn how to work with ...   Kurz od firmy: ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills
Listopad 2019 # In this course, learn how to install, configure, and maintain IBM WebSphere Application Server V7 base and Network Deployment (ND), and to deploy enterprise Java applications in a single machine or clustered configuration. In addition, learn how to work with features new to ...   Kurz od firmy: ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills
Listopad 2019 # This course is the first of two five-day instructor-led courses for implementing, configuring and administering IBM Tivoli Storage Manager. In hands-on practice, you install the Tivoli Storage Manager 6.3 server, backup-archive client, the Tivoli Integrated ...   Kurz od firmy: ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills
Říjen 2019 # Tento kurz je určen vývojářům embedded Linux zařízení. V rámci školení porozumíte jádru systému Linux, naučíte se pracovat s ovladači, ladit Linuxové jádro, pracovat s pamětí, procesy a napájením. Naučíte se nasazovat linuxové jádro v nových zařízeních a další. Součástí školení jsou praktické laby ...   Kurz od firmy: ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills
Říjen 2019 # This course is intended for IT professionals tasked with administering an IBM Spectrum Scale storage cluster in environments running Linux and AIX nodes. The course includes information on installing, configuring, and monitoring an IBM Spectrum Scale cluster. Many Spectrum Scale ...   Kurz od firmy: ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills
Říjen 2019 # This course is intended for IT professionals tasked with administering a Spectrum Scale system. It includes information on installing, configuring and monitoring a Spectrum Scale cluster. This course replaces AN82G from Power brand. * This course is intended for IT professionals ...   Kurz od firmy: ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills


Září 2019 # Red Hat System Administration III: Linux Automation with exam (RH295) is designed for Linux® system administrators and developers who need to learn and validate how to automate provisioning, configuration, application deployment, and orchestration. You will prove your ability to ...   Kurz od firmy: DataScript s.r.o.


Linux - správa síťových služeb

Strana: | 1 << | 2 | >> 3 | Celkem: 32 seminářů, kurzů a/nebo školeníNebo hledat pouze kurz: | Linux | správa | síťovýchhttp://studium-kurzy.cz/skoleni_82273_linux---sprava-sitovych-sluzeb.html


OBEC.net, sro
CZ, Brno, Potocni 8

info(at)obec.net
tel: 775 193 488
  HANNDE.com HandMade - Prodej rukodělných výrobků
PraceJobs.com Volné pracovní místa


[?]

[?]
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více zde